UTA, ce BUCURIE! Bătrâna Doamnă a lovit NECRUȚĂTOR pe terenul unei contracandidate la PROMOVARE (VIDEO)

UTA a izbutit a doua victorie împotriva unei echipe care se anunță ca și contracandidată la promovare.

După Dunărea Călărași (acasă), UTA a trecut în deplasare, cu același scor, și de Petrolul Ploiești.

3 – 0 a izbutit Bătrâna Doamnă de fiecare dată, în primele două etape, împotriva celor două formații cu pretenții de promovare în Liga I.

La Ploiești, UTA a stat „la cutie”, jucând bine în apărare și pe cartea contraatacului. După 1 – o la pauză (gol Ciprian Rus, din penalty), Bătrâna Doamnă a betonat apărarea și a avut în portarul Iacob un adevărat înger păzitor. În minutele de final, Valentin Buhăcianu a înscris după o recuperare și o cursă spectaculoasă de peste 60 de metri iar brazilianul Diego Lorenzi a înschis tabela după un contraatac colectiv devastator.

Cu un golaveraj de 6 – 0, UTA a revenit pe prima poziție în Liga a II-a și este privită drept principala favorită la promovare.

Vezi aici golurile și principalele faze ale partidei!