UTA a învins la Mioveni şi se menţine pe poziţia a doua în clasamentul play-off

UTA Bătrâna Doamnă a câştigat, astăzi, trei puncte importante pentru promovarea în Liga I, în deplasarea de la Mioveni.

Scorul final a fost de 1 – 2, după ce gazdele au deschis scorul în minutul 8, prin Năstăsie. UTA a egalat în minutul 26, prin Curtuiuş, până la pauză înregistrându-se şi o eliminare: Gogu, de la gazde, pentru un fault dur la Dumitreu Copil.

După pauză, deşi în superioritate numerică, arădenii nu au controlat autoritar jocul, gazdele având momente bune, când puteau înscrie. Au făcut-o însă arădenii, în minutul 86, prin Manea, dintr-o centrare a lui Roman.

În urma partidei de astăzi, UTA ocupă locul al doilea în clasamentul play-off, cu 26 de puncte, în urma formaţiei Gaz Metan Mediaş, care are 27 de puncte.