VICTORIE în deplasare, pentru UTA! Bătrâna Doamnă se menţine pe podium (FILMUL MECIULUI)

UTA a învins în deplasare, pe Luceafărul Oradea, cu scorul de 1-o.

Victoria de astăzi o menţine pe podium pe Bătrâna Doamnă, la două puncte de primul loc.

Etapa viitoare la Arad vine liderul seriei, Academica Clinceni, prilej pentru UTA de a-l devansa în clasament.

94′

Victorie pentru UTA! Arbitrul Florin Mazilu pune capăt partidei de la Sânmartin.

92′

Bară pentru UTA!

91′

Jucătorul gazdelor, Tînc, primește al doilea galben și implicit pe cel roșu

90′

Patru minute de prelungire

89′

Cartonaș galben pentru Copaci

87′

Codoban a șutat pe lângă poarta arădenilor, de la 12 metri, poziție centrală

84′

Matei a prins un șut bun de la marginea careului, respins de portarul gazdelor

82′

Iasă Cubleșan și intră Stahl

81′

Gunie primește și el galben

78′

Galben pentru Manea

75′

UTA deschide scorul! Costin a recuperat o minge, o cursă bună pe dreapta, a pasat în fața porții la Matei, care a pus latul pentru 1-0.

67′

Oualid primește cartonaș galben

62′

Corner pentru UTA, obținut în urma unui contraatac. Fără rezultat.

61′

Cipri Rus a fost deschis de Matei în careu și a șutat puternic în plasa laterală. Gazdele au replicat prin Lăsconi, care a șutat spre colțul lung, dar Qualid a fost la datorie și a respins în corner.

60′

Roș-albii au început mai bine această repriză

58′

La UTA, Matei primește galben

57′

La gazde, Codoban intră în locul lui Dulca

55′

Fundașii arădeni au reușit să stopeze un nou atac al celor de la Luceafărul

52′

Mitrică a ajuns în poziție centrală, a șutat de la 14 metri, dar Bodea a reținut

49′

Costin a urcat în atac, a căzut în careul bihorenilor, a solicitat penalty, însă arbitrul nu a acordat nimic

47′

La UTA, Oprea a intrat în locul lui Coulibaly

46′

A început repriza secundă

45′

Pauză

44′

Rus ajunge în careu, se pregătește de șut, Tînc este pe fază și respinge în corner

41′

Dulca a șutat de la 30 metri puțin peste poarta lui Bodea

39′

Corner pentru UTA, execută Enescu, faza rămâne fără rezultat

38′

Încă un galben pentru gazde, Opriș, în urma unui fault la Matei

37′

Lăsconi a căzut în suprafața de pedeaspă a arădenilor, dar arbitrul a considerat că nu a fost vorba de penalty.

31′

În urma unor proteste, Mazilu îl avertizează pe fundașul celor de la Luceafărul, Andrei Tînc, cât și pe Benga, aflat pe bancă.

29′

Chiar dacă gazdele au dominat ușor jocul, UTA începe să pună probleme pe contraatac și ajunge tot mai des la careul advers

29′

La gazde, Lasconi îi ia locul lui Vasile Pop

25′

Corner pentru UTA. Mingea ajunce la Enescu, care ratează ținta

22′

Qualid El Hasni intră în locul lui Benga, ieșit accidentat

21′

Ocazie mare pentru UTA! Matei a scăpat în careu după un un-doi cu Cipri Rus, a intrat în unghi și a tras puțin pe lângă bara lui Moga

17′

Jucătorul bihorenilor, Pop, intră în careu și cade în urma unui contact. Arbitrul l-a avertizat pentru simulare.