![Arădeni pe podium la Cupa de Vest Bouldering Arădeni pe podium la Cupa de Vest Bouldering](https://newsar.ro/wp-content/uploads/2023/03/4-420x315.jpg)
Prima ediție a Cupei de Vest la Bouldering organizată la Arad, la sfârșitul săptămânii trecute, în sala de cățărat One Move a adus copiilor arădeni 4 medalii.
O medalie de aur pentru Sara Pantea, una de argint pentru Jai Dee Pantea și două de bronz pentru Sonia Virag și Andrei Dan.
A fost o competiței strânsă, la care au participat 67 de concurenți din regiunea de Vest, o ocazie pentru iubitorii de bouldering de a-și demonstra abilitățile pe traseele special gândite pentru ei.
Urmează alte două etape: Oradea și Timișoara.
![](https://newsar.ro/wp-content/uploads/2023/03/5-720x479.jpg)
![](https://newsar.ro/wp-content/uploads/2023/03/3-479x720.jpg)
![](https://newsar.ro/wp-content/uploads/2023/03/2-479x720.jpg)
![](https://newsar.ro/wp-content/uploads/2023/03/1-720x479.jpg)
Lasă un comentariu